LECZENIE

Leczenie endodontyczne (kanałowe)
Leczenie endodontyczne (kanałowe)
Jest nieodzowne w przypadku stanu zapalnego lub infekcji miazgi zęba. Pozwala na uratowanie chorych elementów uzębienia. Zmniejsza ryzyko chorób przyzębia, próchnicy i utraty sąsiednich zębów, które to problemy często pojawiają się, gdy ząb zostaje usunięty.
Jak działamy?
Podczas leczenia wykorzystujemy mikroskop. Dzięki powiększeniu znakomicie widzimy powierzchnię zęba, a tym samym zapewniamy wysoką precyzję zabiegu. Najpierw pod znieczuleniem oczyszczamy wnętrze zęba, usuwając chorą miazgę. Następnie wypełniamy całość odpowiednim preparatem.
Wybielanie nakładkowe
Wybielanie nakładkowe
Dobrze redukuje przebarwienia zewnętrzne i rozjaśnia zęby nawet o kilka tonów. Wybielanie trwa około 2 tygodnie. Efekt utrzymuje się od 6 miesięcy do kilku lat.
Jak działamy?
Pobieramy wycisk zębów, na bazie którego zostaje przygotowana specjalna nakładka. Przekazujemy ją Pacjentowi razem ze szczegółowymi instrukcjami stosowania. Pacjent ma za zadanie codziennie zakładać ją razem z żelem wybielającym i nosić przez kilka godzin. Dzięki temu, że dopasowujemy nakładkę indywidualnie do każdej osoby, żel nie wycieka, a wybielanie przebiega skutecznie.
Wybielanie martwego zęba
Wybielanie martwego zęba
Pozwala martwym, zsiniałym, wewnętrznie przebarwionym zębom odzyskać naturalny kolor. Wymaga około trzech wizyt co 5-7 dni. Efekt, poza nielicznymi przypadkami, jest trwały.
Jak działamy?
Najpierw otwieramy i starannie oczyszczamy komorę zęba. Następnie wkładamy do środka preparat wybielający i zamykamy otwór za pomocą opatrunku tymczasowego. Co kilka dni wymieniamy preparat. Gdy ząb uzyska już odpowiedni odcień bieli, wypełniamy ząb kompozytowo.
Licówka pełnoceramiczna
Licówka pełnoceramiczna
Poprawia kształt i długość zębów, zwłaszcza startych i skróconych. Likwiduje przebarwione i ciemne uzębienie. Usuwa drobne wady ortodontyczne. Leczenie wymaga trzech wizyt, a efekt utrzymuje się aż 20-25 lat.
Jak działamy?
W delikatny sposób szlifujemy ząb i zakładamy licówki czasowe. W ciągu tygodnia przygotowujemy licówki stałe, po czym montujemy je na miejsce czasowych. Są mocne, świetnie trzymają się na zębach, a także wyglądają bardzo naturalnie.
Licówka kompozytowa wykonana bezpośrednio
Licówka kompozytowa wykonana bezpośrednio
Koryguje niewielkie wady zgryzu, zamyka drobne przerwy między zębami oraz uzupełnia braki w uzębieniu. Wystarczy jedna wizyta w gabinecie. Rezultat widać przez kilka lat.
Jak działamy?
Precyzyjnie odbudowujemy brakujące fragmenty zęba, nadając mu pożądany kształt. Takie rozwiązanie wprowadzamy, gdy obecny odcień bieli zębów jest satysfakcjonujący. Wstawiona licówka nie odbiega kolorem od samego zęba.
Korona pełnoceramiczna (E.max/Cyrkon)
Korona pełnoceramiczna (E.max/Cyrkon)
Poprawia estetykę uszkodzonych, martwych, bardzo zniszczonych zębów. Pomaga przy rekonstrukcji zgryzu, jeśli nie da się zastosować mniej inwazyjnych metod. Wymaga dwóch wizyt w gabinecie. Efekty widać przez 15-20 lat.
Jak działamy?
Dokładnie opracowujemy strukturę zęba, by idealnie połączyć koronę z zębem. Korona po osadzeniu nie różni się wyglądem od reszty uzębienia, a także jest bardzo trwała.
Korona porcelanowa na metalu
Korona porcelanowa na metalu
Poprawia wygląd bardzo zniszczonych, uszkodzonych i martwych zębów. Pomaga przy rekonstrukcji zgryzu, gdy nie można zastosować mniej inwazyjnych metod. Leczenie trwa dwie wizyty, a rezultaty utrzymują się do 10 lat.
Jak działamy?
Przygotowujemy zęby i nakładamy na nie odpowiednią koronę z podbudową metalową. Metal jest niewidoczny, ale zapewnia dodatkowe wzmocnienie.
Most adhezyjny
Most adhezyjny
Pozwala wstawić brakujący ząb lub dwa zęby. Przydaje się też tymczasowo po usunięciu zęba i przed wstawieniem implantu, gdy dziąsło musi całkowicie się wygoić. Wymaga dwóch wizyt w gabinecie. Jest trwały przez 5-10 lat.
Jak działamy?
Bierzemy wycisk, na podstawie którego powstaje model brakującego zęba. Osadzamy specjalne mosty w jamie ustnej i mocujemy do nich stworzony model. Zabieg przebiega niemal nieinwazyjnie i nie wpływa negatywnie na resztę uzębienia. Wstawiony ząb wygląda w pełni naturalnie.

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać